ברוכים הבאים לאתר קרמיקה מואסי - כאן תמצאו מגוון גדול וייחודי של מוצרי קרמיקה ואינסטלציה

קרמיקה מואסי

DIY עם אמיקה לעונת האירועים

איזה ניחוח יש לקיץ 2023?

הקיץ הישראלי מתקרב בצעדי ענק ואנחנו צריכים להערך בהתאם. אנחנו מחליפים מארון חורף לארון קיץ, דואגים לשיזוף וסוגרים חופשת בטן גב – אבל מה עם הבושם שלנו? רובנו בוחרים בבושם קבוע שמאפיין אותנו ולפעמים הופך להיות תעודת הזהות שלנו. אך מרוב שאנחנו אוהבים ומזוהים איתו אנחנו לא חושבים האם הוא מתאים לעונה הקרובה. זה לא אשמתכם, עם השנים עולם הבישום הפך לעשיר ומיוחד וזה הופך את הבחירה לקשה יותר. כבר אין בושם עם ריח טוב, יש עולם שלם של זהויות, ניחוחות, מרכיבים וכן גם בשמים לפי עונות.

בקיץ, עליית הטמפרטורות דורשת מאיתנו להתאים לגופנו תנאים חדשים – החל מלבוש קייצי, תכשירים להגנה מהשמש ועד ה-ב-ש-מ-י-ם. באפריל המומחיות שלנו היא בשמים, ולכן נקדיש את הכתבה הבאה כדי לצייד אתכם במספר טיפים הכרחיים לבישום קיצי ומרענן.

בושם וחשיפה לשמש – הולך ביחד?

כנראה שאין תחליף לשימוש בבשמים עם ניחוח מרענן בימי הקיץ. הקיץ נותן ביטוי לכל הריחות הפרחוניים והרעננים שהולכים נהדר עם מזג האוויר השמשי והאופטימי. בעונת הקיץ מומלץ להשתמש בבשמים מתקתקים עם ניחוח נקי בעלי תווים עדינים, פחות מתובלים אלא יותר פירותיים, מאסקים ופרחוניים. כאשר תמצאו את הבושם המתאים לקיץ שלכם, תרגישו בלי לשים לב קלילים יותר, מכיוון שלריח יש השפעה רבה על האנרגיה שלכם וכמובן על מה שאתם משדרים לסביבה. 

אבל לכל כיף יש גם צד רציני, לשימוש בבושם כשיוצאים אל השמש יש השלכות: החומרים השונים בבשמים עלולים לתרום להתפתחות של נזקי עור, כמו למשל מרכיב האלכוהול שנמצא בבשמים אשר גורם לכתמים על העור – או בשמם הידוע לשמצה, פיגמנטציה (שלא נדע). 

אז מה עושים? התשובה היא איפשהו באמצע: אפשר בהחלט להמשיך ולהשתמש בבושם גם בתקופת הקיץ, אך רצוי מאוד לעשות זאת בצורה נכונה ותוך הקפדה על מספר כללים. מעבר לשימוש בסוג זה או אחר של בושם, חשיפה מתונה ונכונה לשמש יחד עם שימוש יעיל במקדם הגנה תורמים בהחלט להגנה מפני נזקי עור שונים.

נא להתנהג בהתאם!

ראשית, מאוד מומלץ ביציאה אל השמש להתבשם רק במקומות שלא נחשפים לשמש, שעלולה ליצור כתמים על העור בשילוב עם חומרי הבישום. כמו כן מומלץ להעדיף בתקופת הקיץ בשמים פחות “כבדים”, עם פחות אלכוהול – מה שיקטין את הסיכון להופעת כתמים על העור. לצד אלה תמיד כדאי בקיץ להשתמש בקרם הגנה בעל מקדם הגנה גבוה, אשר מותאם לגוון העור. שזה הדבר הכי חשוב כאשר מדובר על שהייה ממושכת בשמש…

בנוסף, אם יש לכם את האפשרות, העדיפו לצאת לשמש בשעות הפחות חמות ושמשיות כמו בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות הערב המוקדמות. עקרונות אלה תקפים גם לשימוש בבשמים לנשים וגם עבור בשמים לגברים.

הצד המואר של הקיץ

לצד כל ההנחיות לשהייה בשמש ולשילוב נכון של בושם יחד עם חשיפה נכונה לשמש, כדאי גם להתעכב על מספר טיפים שיהפכו את חוויית הבישום הקייצית שלכן לכייפית ביותר.

כאמור, הבשמים ההדריים והרעננים הם ההמלצה הכי נכונה כשיוצאים לים או לבריכה. באופן ספציפי ניחוחות אלה מתאימים יותר לקיץ והם מותירים אחריהם שובל ריח קייצי ונעים.

בקיץ הריחות מתנדפים מהר בעקבות הלחות והחום, ולנו יש המלצה חשובה – מי גוף! כאשר הטמפרטורות עולות תתיזו ממי הגוף, זהו פתרון מצוין גם להתרעננות וגם לתחזוק הניחוח. אך בנוסף למי הגוף, ניתן גם למרוח קרם גוף בעדיפות לקרם לא שומני (על מנת שלא תזיעו) ובכך להאריך את משך הניחוח על גופכם. לפעמים אפילו ניתן למצוא קרמים ומי גוף בעלי ריח זהה לבושם שלכם – שווה בדיקה ולהצטייד לקיץ 🙂

נסיים בטיפ החשוב ביותר – ניחוח של קרם ההגנה נגד השמש. הכלל הוא שריחו של קרם ההגנה לא אמור “להאפיל” על ריחו של הבושם בו אנו משתמשים, אך לרוב קרמי ההגנה יש ניחוח דומיננטי, שמזכיר לכולנו את הקיץ. כדי לא ליצור “עומס” של ניחוחות מומלץ לבחור בבושם שהריח שלו משתלב באופן הרמוני עם הבושם, או לרכוש קרם הגנה נטול ריח ואז זה באמת מושלם ♥

המלצות אפריל לבשמים קיציים ומרעננים: